I want to spy your boyfriends phone calls records or texts | Can i monitor my boyfriends or husbands snapchat remotely without installing any apps on his cell phone | Can i spy daughters phone, cell calls history, texts

Golf Topunun Aerodinamik Özelliklerinden Faydalanan Consept Araç; Hexa

By | Teknoloji | No Comments

Golf topunun yüzeyi neden pürüzlüdür diye bir yazı hazırlamış ve orada yüzey üzerinde ki bu çukurların aerodinamik açıdan ne ifade ettiğini anlatmıştım. İşte bu fiziksel avantajın bir araç tasarımı üzerinde uygulandığı konsept araç; Hexa.

  Dimitri Bez tarafından tasarlanan bu araçta tek hedef aeorodinamik kaygılar değil. Araç güneş enerjisi ile çalışan bir araç ve ve golf topu yüzeyi formundaki her bir hücre aynı zamanda güneş enerjisinin soğurulması için optik bir kazanç sağlıyor. Yani araçta, golf topu yüzeyinin optik nitekikleri ile aerodinamik kalitesini bir araya getirmesi hedeflenmiş.

Read More

Otomobil Aerodinamiği

By | Teknoloji | No Comments

  Otomobiliniz ile saatte 100 km yaparken dümdüz bir duvara çarptığınızı hayal edin. Bütün metal parçaların ezildiğini camların paramparça olduğunu… Güvenlik sistemlerimiz her geçen gün gelişiyor ancak buna rağmen arabalar hala böyle bir çarpışma için tasarlanmıyor.

 Ancak başka bir duvar var ki, çok uzun süredir arabalar onunla mücadele etmek üzere tasarlanıyor; hava. Birçoğumuz havayı bir “duvar” olarak görmez. Özellikle düşük hızlarda ve rüzgarsız havalarda, hissedilen hava direnci çok düşüktür. Yüksek hızlara çıkıldığında ise otomobile etkiyen hava direnci (sürükleme kuvveti) ciddi bir mertebeye ulaşır

Read More

Microsoft Arc Mouse Orta Teker Tıklamama Sorunu

By | Teknoloji | No Comments

Microsoft Arc Mouse Scroll Wheel Clicking Problem

 Arc mouse; kullanımı çok keyifli, ele oturan, kablosuz olmasından dolayı da çalışırken bana büyük rahatlık sağlayan ayrıca yanımda taşımaktan hoşlandığım şık bir mouse. Her şey iyi güzel ama kronik bir sorunu var o da orta teker tuşu (scroll whell, kaydırma tekeri her ne diyosanız artık) bir müddet sonra düzgün basmamaya başlıyor.

Read More